Video/ E shpejtë dhe e shijshme, si të bëni sufle

Përbërësit që ju duhen janë: gjalp, vezë, vanilje, sheqer, çokollatë dhe pak kripë. Kaq!

1. Fillimisht shkrini çokollatën

2. Pastaj përgatisni tavat e vogla ku do të vendosni ëmbëlsirën. Pasi t’i keni lyer anët e tyre me gjalpin e shkrirë, hidhini sheqer.

3. Rrihni të bardhat e vezëve derisa të bëhen në formë shkume

4. Të verdhat e vezëve përziejini me çokollatën e shkrirë

5. Shtojini vezën e rrahur

6. Vazhdoni përzierjen derisa çokollata të marrë ngjyrë uniformë

7. Hidhini nëpër tasa dhe gati për pjekje.

Në videon e mëposhtme, mund t’i shihni më mirë hapat dhe ta kuptoni plotëisht procesin e gatimit.