“Vdiq mbreti, rroftë mbreti” premierë në Teatrin Kombëtar

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ky vit i ri në Teatrin Kombëtar do të çelet me veprën “Vdiq mbreti, rroftë mbreti”, e cila do të shfaqet premierë në datën 13 janar.

Kjo komedi nga Ferdinand Hysi dhe me regji të Elma Doresi, do të sjelli në skenën e teatrit disa aktorë të mirënjohur shqiptar, si: Raimonda Bulku, Devis Muka, Klea Huta, Sokol Angjeli, Bujar Asqeriu, Ola Harizaj dhe Dritan Boriçi.

Skenograf: Drini Shehu
Kostumografe: Laedia Hajdari
Kompozitor: Elgit Doda
As/regjisor: Ermela Ruri

Trailer i “Vdiq mbreti, rroftë mbreti”:

Ky vit i ri do të çelet me komedinë "Vdiq mbreti, rroftë mbreti!" Nga Ferdinad Hysi me regji nga Elma Doresi. Premierë në dt. 13 Janar ora 19:00.Ju mirëpresim :)Rezervimet në nr.042223022 #ejaneteater #TeatriKombetarteatriitegjitheshqiptareve http://teatrikombetar.gov.al

Posted by Teatri Kombetar on Wednesday, January 3, 2018

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Vendos një përgjigje

Ju lutemi të vendosni komentin tuaj !
Ju lutemi të vendosni emrin tuaj