Teatri Metropol hap audicionet për aktorë

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Teatri i Metropolit në Tiranë ka hapur zyrtarisht konkursin për punësimin e tre aktorëve me kontrata 1-vjeçare të rinovueshme.

Këto pozicione janë të hapura për aktorët e rinj nga mosha 21 deri në 30 vjeç, të cilët do të angazhohen në shfaqjet dhe programet për fëmijë e të rinj të platformës “Edukojmë me Teatër”, që organizohen në Teatrin Metropol dhe shkollat publike të Tiranës.

Konkursi do të zhvillohet me dyer të hapura më datë 26 mars dhe afati i fundit i regjistrimit për pjesëmarrje në konkurs është data 25 mars, ora 12:00.

Në lidhje me këtë audicion, do të zhvillohet edhe një takim i hapur informues në 12 mars, ora 11:00 në sallën “Çehov” të Teatrit Metropol.

Aktorët e interesuar për të marrë pjesë në këtë konkurs duhet të kenë:

1. Diplomë Bachelor (në Aktrim ose Regji)
2. Cv të punëve artistike
3. Një monolog komik (deri 2 min)
4. Një monolog dramatik (deri 2 min)
5. Një etyd plastik (deri 3 min)
6. Një këngë

Teatri Metropol është i përkushtuar që ta mbajë këtë proces të hapur dhe pozitiv për të gjitha palët prandaj lutemi të respektoni kriteret e proçesit dhe evitoni referenca ose ndërhyrje të llojeve te tjera.

Ju mirëpresim në audicion!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Vendos një përgjigje

Ju lutemi të vendosni komentin tuaj !
Ju lutemi të vendosni emrin tuaj