“Sonte jam vetëm” vepra teatrale kosovare konkurron në Festivalin Ndërkombëtar të Teatrove në Sarajevë

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

Në kuadër të Festivalit Ndërkombëtar të Teatrove “Ditët e Jurislav Koreniqit” që po mbahet nga 16-23 dhjetor 2017 në Sarajevë, këtë mbrëmje në programin garues të festivalit do të jepet shfaqja “Sonte jam vetëm” me regji të Enver Petrovcit e me aktorët Ilir Tafa dhe Niada Saliasi.

Kjo shfaqje përfaqëson teatrin kosovar në këtë festival, e cila është renditur në mesin e më të pëlqyerave. Në këtë event po konkurrojnë produksione teatrale nga shumë vende, si: Maqedoni, Mal i Zi, Kroaci, Bosnje dhe Hercegovinë, etj.

Është bërë e ditur se ekipi i shfaqjes “Sonte jam vetëm” ka mbërritur në Sarajevë dhe shfaqja do të filloj në orën 20:00.

Në jurinë e festivalit spikatin disa nga emrat më të njohur të fushës së teatrit dhe filmit, si: Nebojša Glogovac, Dragan Komadina, Moamer Kasumović, Elma Berberović e Larisa Sarajlić-Ramović.

Të shtunën më 23 dhjetor do të jetë nata finale e Festivalit të Sarajevës, ku do të ndahen edhe çmimet fituese për kategoritë e caktuara.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.