Romancë në vitin 2025

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Një komedi mjeshtërore që vjen për publikun nëpërmjet lojës moderne aktoriale, regjisë së Erand Sojlit, i cili është edhe autor i veprës, skenografisë dhe kostumeve të Klajd Ymerit dhe muzikë nga Ermal Mamaqi e Turjan Hyskaj. Një shfaqje që sjell mesazhe shumë të forta mbi jeten virtuale në të cilën është zhytur njerëzimi, ku e bën publikun që të refleketojë në fund të saj. Kjo “Komedi me lot” vjen e interpretuar nga aktorët Ariola Basho, Erand Sojli, Jaho Guma dhe Aurora Qazimi. Është pjesë e një bashkëpunimi midis Klaus film GlobArt dhe dy teatrove: TKE Kujtim Spahivogli dhe Teatrit Aleksandër Moisiu Durrës.

Sinopsi

Diana është një psikologe 35 vjeçare e pushtuar nga paniku i vetmisë dhe monotonies së kohës, njihet në pub me një inxhinier elektronik. Gjatë bisedës me të dhe xhesteve joshëse, Inxhinieri e fton të bëhet pjesë e projektit të tij për prodhimin e robotit të parë shqiptar me sjellje spontane.Pasi bien dakord për bashkpunimin inxhinieri i kërkon të shkojnë në shtrat por Diana skandalizohet nga kjo kërkesë vulgare dhe e përzë nga shtëpia.Pasi ikjes së tij Diana bie në një gjumë të thellë nga i cili zgjohet në vitin 2025 me një robot romantik me ermin Teo dhe një shërbyese robotike me emrin Pat, e cila është e programuar për punë shtëpie. Çfarë ndodhi me të?A do arrijë Diana të rikthehet në vitin real 2017? A do rizgjohet ajo në të njëjtën kohë me të njëjtat mendime dhe koncepte mbi moralin dhe instiktin?

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.