Reçel për gjysmë ore: Pa sheqer!

Nevojiten:

– 1 filxhan boronica, ose mjedra, ose manaferra, ose dredhëza mali, madje edhe pjeshkë, kumbulla apo kajsi.

– rreth 4 lugë fara chia. Sa më shumë që të shtoni, reçeli do të jetë më i dendur. Filloni me katër, dhe kur të përfundoni vendosni në frigorifer rreth gjysmë ore. Nëse do të dëshironi reçel më të hollë, shtoni edhe më shumë pemë, nëse dëshironi të dendur shtoni fara chia.

– 1 lugë shurup panje të bardhë,

– 2 lugë të vogla lëng limoni, pak kripë.

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit, vendosni në frigorifer së paku gjysmë ore apo derisa të bëhen të fortë dhe reçeli juaj do të gati.

Vendos një përgjigje

Ju lutemi të vendosni komentin tuaj !
Ju lutemi të vendosni emrin tuaj