Një histori tragjike dashurie, premierë në Teatrin Kombëtar

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Me autor  Aleksandër Duma, “Dama me Kamelie” është shfaqja më e re që do të luhet në ambjentet e Teatrit Kombëtar këtë fundjavë.

Historia flet rreth Margerite Gutier, një kurtizane e cila vuan nga tuberkulozi dhe Armand Duval, një borgjez i ri, të cilët bien në dashuri me njëri-tjetrin, por që kushtet e jetës së tyre nuk i lejojnë të jetojnë të lumtur.

Kjo dramë, të cilën nuk duhet ta humbisni, do të shfaqet në datat 8, 9, 10 dhjetor në orën 19.00.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.