Librat e preferuar të Obamës në 2017-ën

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ish-presidenti amerikan Barak Obama ka lexuar shumë libra në 2017, dhe na i ka treguar edhe ne se cilët.

“Gjatë presidencës sime fillova një traditë duke treguar listën e librave të leximit dhe listën e këngëve që dëgjoja,” ka shkruar ish-presidenti Obama në Facebook.

“Ishte një mënyrë e mirë për të reflektuar mbi veprat që më kanë përcjellë gjatë këtij viti dhe për të ngritur autorë dhe artistë nga e gjithë bota. Këtë vit kisha më shumë kohë të lirë andaj dhe kam dashur të tregoj librat dhe muzikën që e kam shijuar më së shumti gjatë këtij viti “, vijon më tej ai.
Lista e librave të Obamës:

(The Power, nga Naomi Alderman), jofiksion (Evicted: Poverty and Profit in the American City, by Mattheë Desmond)) dhe libër kujtimesh (Dying, nga Cory Taylor).

Mi Gente by J Balvin & Willy William, prin në listën e këngëve të preferuara të Obamas, kurse e gjihë lista e këngëve të preferuara të ish-presidentit është edhe më e larmishme, që nga “Havana” e Camila Cabellos në klasiken e Bruce Springsteen-it “Born in the USA” (“Nuk ka dalur akoma, por versioni blues në shfaqjen e Broadëay është më i miri!”), ka shtuar Obama lidhur me këngën e fundit.

Lista përfshin gjithashtu këngë nga disa nga mbështetësit kryesorë të Obamës, duke përfshirë Kendrick Lamar dhe Jay-Z -n, dy prej të cilëve kanë lëshuar dy prej albumeve më të suksesshëm të vitit 2017.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Vendos një përgjigje

Ju lutemi të vendosni komentin tuaj !
Ju lutemi të vendosni emrin tuaj