Ky qytet në Kosovë bëhet me bustin e vet të Skëndërbeut

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Gjatë manifestimit tradicional të përvitshëm “Flaka e Janarit”,  qyteti i Gjilanit në Kosovë do të zbulojë bustin dedikuar heroit të madh shqiptar, Gjergj Kastriot Skënderbeut.

Ky monument vjen me rastin e përvjetorit të 550 të heroit, ku edhe manifestimi i këtij viti do t’i kushtohet figurës së rëndësishme shqiptare.

Sipas organizatorëve të këtij eventi, busti do të zbulohet më 17 janar dhe do të vendoset përpara objektit të zyrës së kryetarit të Komunës së Gjilanit.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Vendos një përgjigje

Ju lutemi të vendosni komentin tuaj !
Ju lutemi të vendosni emrin tuaj