Ky film shqiptar do të shfaqet në Festivalin e Filmit në Jerusalem!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

“Tomka dhe shokët e tij”, një prej filmave më të njohur dhe më të pëlqyer shqiptarë, do të shfaqet premierë në Festivalin Hebre të Filmit në Jerusalem.

Filmi është adaptuar me titra anglisht nga Projekti i Kinemase Shqiptare dhe do të jepet më datë 18 dhjetor 2017, nën titullin “Tomka and His Friends”.

Në website-in e këtij Festivali, janë dhënë detaje mbi përmbajtjen e filmit, duke e cilësuar si një nga filmat më të bukur dhe realist shqiptar:

“’Tomka dhe shokët e tij’ është cilësuar si një prej filmave më të suksesshëm të kinemasë shqiptare. Ky është një film i jashtëzakonshëm, i denjë për të gjithë brezat, që përmban një skenar mjaft realistik, pamje të mrekullueshme dhe një zhvillim historie mbresëlënëse.”

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.