Keni provuar ndonjëherë patëllxhanë të mbushur me gjizë

Këtë recetë ndoshta nuk e keni provuar ende, por ka ardhur momenti që ta bëni.

Përgatitja:

Patëllxhanët i lajmë, u presim bishtat dhe më pas i vendosim në një tenxhere me ujë për t’i zier 10-15 minuta.

Hiqni tenxheren nga zjarri, kulloni patëllxhanët dhe vendosini në një pjatë për t’u ftohur.

Kur të jenë ftohur i presim në mes (për së gjati) dhe me ndihmën e një luge heqim tulin, por jo plotësisht.

Në një tas tulin e patëllxhanit, e përziejmë me vezët, gjizën, magdanozin e prerë hollë, kripën piperin dhe miellin. E trazojmë me kujdes, deri sa masa të jetë homogjene.