Këngëtari shqiptar vjen me koncert të madh në Itali

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ermal Meta, këngëtari me origjinë shqiptare që po korr sukses të madh në Itali, ka njoftuar për daljen e albumit të tij të ri, të cilin do ta promovojë në një koncert të madh në Forumin e Assago, Milano, më 28 prill.

Albumi i ri i Metës titullohet “Ne nuk kemi armë” (Non Abbiamo Armi) dhe do të dali në muajin shkurt. Nëpërmjet një njoftimi në rrjetin e tij social, ai ka njoftuar mbi këtë lajm të ri.

“Kam menduar se në mes të një stuhie apo edhe nën një dush bombash, zemra është e vetmja mburojë dhe strehë që kemi. Kam menduar se për gjithë kohëzgjatjen e këtij udhëtimi të madh që është jeta jonë, ne gjithmonë kërkojmë dorën e dikujt dhe e kuptoj se është kështu sepse… Ne nuk kemi të tjera armë.”-, është shprehur këngëtari.

Për Metën ky vit do të jetë i mbushur plot me aktivitete në fushën e muzikës, ku ai së bashku me Fabrizio Moro-n, do të marrin pjesë në edicionin e 68-të të Festivalit të Sanremos me këngën “Ti nuk më ke bërë asgjë”.

Gjithashtu, ai ka fituar edhe çmimin italian Four Music Aëards me këngën “Vietato Morire’.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Vendos një përgjigje

Ju lutemi të vendosni komentin tuaj !
Ju lutemi të vendosni emrin tuaj