Në Teatër - Programi

 • 15

  NANA

  Jeta e një familje, në kushte jo shumë të mira financiare, vjen e keqë ...

  2017-04-24 deri 2017-04-24
  Në Teatër - Programi
 • FERMAEKAFSHEVE

  FERMA E KAFSHËVE

  Alegori nga Gerogre Orwell Përktheu: Rovena Vyshka, Kompozitor: Edmond Rrapi, Koreografë: Almenda Hoxha, Rinold Gjocera, Skena dhe Kostumet: Iliriana ...

  2017-04-13 deri 2017-04-17
  Në Teatër - Programi
 • 123

  PUSHTETI I GRAVE

  "Pushteti i grave", një tjetër produksion i madh nga Teatri Kom ...

  2017-04-24 deri 2017-04-30
  Në Teatër - Programi
 • TRAMVAJIDSHIR

  TRAMVAJI DËSHIRË

  “Tramvaji Dëshirë” e Williams është i zjarrtë, i papërpunuar, i stuhishëm, i dhimbshëm, vazhdimisht emocionues dhe çuditërisht prek&e ...

  2017-04-11 deri 2017-04-15
  Në Teatër - Programi
 • PjataPrejDruri

  Pjata Prej Druri

  Instituti i Kulturës Rome në Shqipëri, në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës dhe Projektin “Fuqizim Ekonomik dhe Social i Romëve dhe Egjiptianëv ...

  2017-04-10 deri 2017-04-10
  Në Teatër - Programi
 • 123

  Komedia brilante “39 Hapat”

  Komedia “39 Hapat”, vepër e autorit Patric Barlow, adoptuar në tekstin e John Buchan dhe filmin e suksesshëm të Alfred Hitchcock, vjen për herë të par ...

  2017-04-10 deri 2017-04-14
  Në Teatër - Programi
 • EQUUS

  EQUUS

  Teatri Kombëtar sjell në skenë sot, në 29 mars, produksionin e tij më të ri, dramën “Equus”, kryeveprën e autorit të madh anglez Peter Shaff ...

  2017-03-29 deri 2017-03-29
  Në Teatër - Programi
 • 5-djelmoshat

  5 Djelmoshat në Teatër

  5 djelmosha të cilët luajnë çdo të shtunë në një vend sekret. Me anë të loj&e ...

  2017-03-04 deri 2017-03-04
  Në Teatër - Programi
 • rikthtkk

  “Në mbrojtje të njeriut të shpellës” rikthehet në Teatrin e Kosovës

  “Në mbrojtje të njeriut të shpellës”, e shkruar nga Rob Becker e me regji të Agim Selimit, është shfaqja e cila premier&e ...

  2017-02-20 deri 2017-02-20
  Në Teatër - Programi
 • luletdimri

  Lulet e Dimrit

  “Lulet e Dimrit” është një performancë baleti që vjen në datat 17-19 në skenën “Shekspir” të Qendr& ...

  2017-02-14 deri 2017-02-14
  Në Teatër - Programi
 • 100fust

  100 Fustanet, vjen më 17 shkurt

  “100 Fustanet” është e përshtatshme për grupmoshën 8-17 vjeç. Shfaqja e shkruar nga Eleanor Estes dhe me regji nga Jonida Be ...

  2017-02-14 deri 2017-02-14
  Në Teatër - Programi
 • famtot

  Rikthehet "Familja TOT"

  E në fakt pritej, pas suksesit të 14 shfaqjeve të mrekullueshme në muajt Tetor, Nentor. Në Teatrin Komb& ...

  2017-02-10 deri 2017-02-10
  Në Teatër - Programi
 • rrno

  “Rrno vetëm për me tregue” u prezantua edhe në Prishtinë

  Vepra “Rrno vetëm për me tregue”, u vu mbrëmë në skenë për herë të parë në Kosovë nga regjisori ...

  2017-01-25 deri 2017-01-25
  Në Teatër - Programi
 • krishtlindje

  "Krishtlindja përreth botës”, në Teatrin Metropol

  Në kuadër të festave të fundvitit, Qendra Kulturore Tirana (Teatri Metropol) organizoi muzikalin për fëmijë, “Krishtlindja p&eu ...

  2016-12-27 deri 2016-12-27
  Në Teatër - Programi