Filma

 • MesdyboteveZwischenW

  Mes dy botëve / Zwischen Welten

  Jesperi është ushtar i forcave ushtarake të Gjermanisë. Edhe pse vëllai i tij humbi jetën në shërbim në luftën e Afganistanit, ai regjistrohet vull ...

  2017-04-18 deri 2017-04-20
  Filma
 • hij

  Në Qendrën Kulturore Tulla, të mërkurën flitet për kinemanë shqiptare

  Në kuadër të nismës 'Atelier Europe - Tirana', EU Policy Hub, në bashkëpunim me Tulla Culture Center, do të bëhet shfaqj ...

  2017-04-18 deri 2017-04-18
  Filma
 • Lola

  Lola

  Filmi i fundit i trilogjisë së regjisorit Fassbinder:  Në vitin 1957, në qytetin e vogël të Bavarisë veriore, Koburg, vjen një drejtor i ...

  2017-03-20 deri 2017-03-20
  Filma
 • CsaretRosalie

  Film "César et Rosalie"

  Historia e një tresheje të dashuruarish dhe e një miqësie, që nis të lulëzojë. Çezari e do Rozalinën. Çezari ndihet rehat në ...

  2017-03-16 deri 2017-03-22
  Filma
 • MV5BODYxMDc0NTg2Nl5B

  PATRIOTS DAY

  Filmi tregon për historinë e bombardimit të Maratonës së Bostonit në 2013-n dhe pasojat, të cilat përfshijnë kërkimin e organizuar në të ...

  2017-03-15 deri 2017-04-01
  Filma
 • dok

  Del episodi i parë i dokumentarit të Al Jazeera mbi Kosovën

  Seria “Alchemy Balkans: Kosovo” ka nisur me pjesën e parë ku flitet mbi Prishtinën, me avokatin Azem Vllasi i cili flet mbi një “k ...

  2017-02-25 deri 2017-02-25
  Filma
 • prishina

  PriFest hap thirrjen për projekte filmike për Best Pitch 2017

  Ngjarja më e rëndësishme e industrisë së filmit në vend, Prishtina International Film Festival ka hapur sot thirrjen për projekte fil ...

  2017-02-22 deri 2017-02-22
  Filma
 • drtia

  Përfundojnë xhirimet e filmit të shkurtër ‘Drita’

  Filmi ‘Drita’ me skenar nga Armend Smajli, regji nga Rita Krasniqi dhe producent Armend Smajli, ka filluar xhirimet në fillim të muajit shkurt dhe ...

  2017-02-21 deri 2017-02-21
  Filma
 • holly

  "Si në Hollywood për një ditë"

  M&O Fashion Agency organizon evenimentin "Si në Hollyëood për një ditë" Një projekt që përfshine femijët nga ...

  2017-02-10 deri 2017-02-10
  Filma
 • dosmth

  Do Something, më 5 shkurt

  LDA Albania ka kënaqësinë t'ju ftojë të nisim sëbashku vitin 2017, me eventin e parë "Do Something". ...

  2017-02-03 deri 2017-02-03
  Filma
 • playuk

  Dokufest dhe British Council sjellin festivalin “PlayUK”

  Festivali do të hapet me 16 shkurt me projeksionin e filmit ‘T2 Trainspotting’ i cili është njëri nga filmat më me ndikim britanik ...

  2017-01-25 deri 2017-01-25
  Filma
 • fifllflf

  E Premtja e Filmit

  Ditën e Premte më datë 13 Janar 2017 do të shfaqet filmi "Girl Interrupted" (1999). Filmi është i bazuar në eksperiencë ...

  2017-01-12 deri 2017-01-12
  Filma
 • filmte

  “Të thyer”, një film premierë nga Edmond Budina për problemet sociale të shqiptar&e

  Filmi “Të thyer” vjen premierë në ekranin e kinemasë në shkurt të këtij viti. Me skenar dhe regji nga Edmond Budina filmi ...

  2017-01-06 deri 2017-01-06
  Filma
 • 586_684

  Konkurs

  Hapen aplikimet nga Qëndra Kombëtare e Kinematografisë  Qëndra Kombëtare e Kinematografisë ka hapur aplik ...

  2014-07-23 deri 2014-09-02
  Filma