Ja cilët janë artistët që do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale të Këngës Magjike

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

Edicioni i 19-të i Këngës Magjike ka sjellë në skenën e Pallatit të Kongreseve një numër të madh këngëtarësh të njohur, por edhe të rinj.

Dje ishte nata e parë gjysmëfinale, ku artistë si Rovena Stefa, Stine, Anxhela Peristeri, Stresi, Anxhelo Koçi etj, performuan këngët e tyre pjesëmarrëse në këtë festival.

Sot, më datë 7 dhjetor, do të zhvillohet gjysmëfinalja e dytë. Në këtë skenë, do të ngjiten këngëtarë të famshëm për publikun shqiptar dhe artistë të rinj, duke i dhënë mundësinë të gjithë talenteve të fshehur, që të spikasin në fushën e muzikës.

Performojnë sot, e enjte 7 dhjetor:

Franc Koruni – Jemi njëlloj;

David – Vetëm ne të dy;

Blerina Braka – Mirupafshim dashuri;

Laura Nexha – Je dashuri;

Aurela Thellimi – E diel;

Valon Shehu – Ti mos më shaj;

Egzona Ademi – E ndiej;

Fjolla Morina ft Basta – Shake;

Klejti Mahmutaj – Më mbaj;

Kastro Zizo & Rea Nuhu – Pa faj;

Evi Reçi – Dorëzohu;

Nrg Band – Gocat me martini;

Samanta – Humbur;

Elhaida Dani – E ngrirë.

 

Artistët e rinj:

Algert Sala – Je penduar;

Egys Shahu – Fale zemrën;

Albulena Jashari – Njerëzit;

Silvana Rusi – Ai;

Albina Kelmendi – Si n’fillim;

John Shahu – Medicine;

Gerard Merdani – Fjalët më mungojnë;

Xhon Jesku – Je në mua.

Ndërkaq, më 9 dhjetor do të mbahet nata finale, ku do të performojnë 20 artistët më të votuar nga vet pjesëmarrësit.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.