Parku Olimpik i Rio-s kthehet në gërmadhë

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Parku Olimpik i Rio-s i cili kushtoi plot 12 miliardë dollarë dhe që u premtua që pas përfundimit të lojrave olimpike të gjitha fasilitetet e tij do ripërshtateshin me qëllim që të ktheheshin në dobi të qytetarëve, tashmë gati afro një vit më vonë është kthyer në një grup ndërtesash të cilat janë bastisur dhe vandalizuar dhe ngjasojnë me germadha të vjetra që duken sikur kanë qenë të braktisura me dekada të tëra.

Në foto shikohet pjesa e jashtme e sektorit të lojrave ujore ku një kombinim i baltës, ujit të shiut dhe insekteve të ngordhura i kanë dhënë një ngjyrë ndryshku ujit të pishinës e cila gjatë lojrave olimpike u përdorte nga notarët për stërvitje para garave.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.