Flaka e paqes në Hiroshima

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Një monument mjaft i veçantë ekziston në qytetin Japonez të Hiroshimas, ku u u hodh një nga bombat nukleare nga Amerikanët në 1945 të cilat çuan në dorëzimin përfundimtar të Japonezëve dhe fundin e luftës së dytë botërore.

Monumenti mban emrin “Flaka e Paqes e Hiroshimas” dhe flaka e zjarrit në këtë monument nuk është fikur asnjëherë që nga viti i ndërtimit të tij në 1964, dhe do të vazhdojë të qëndrojë e ndezur deri sa të gjitha armët nukleare në planet të shkatërrohen dhe toka e njerëzimi të jenë më në fund të lirë nga rreziku i shfarrosjes nukleare.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.