NAKED BY ARBËR SEFA

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Arbër Sefa është një fotograf i ri i vetëmësuar. Punët e tij përfshijnë kryesisht portrete, që vijnë nga interesi i tij për njerëzit.
Më në veçanti, ai gjen frymëzimin në marrëdhëniet me anëtarët e familjes së tij dhe miqtë, të cilët e lejojnë të lidhet emocionalisht me subjektin.

Puna e tij flet rreth intimitetit dhe emocionit. Duke punuar në bardhezi e me kontraste të theksuara, ai portretizon një univers të errët por të ndershëm nëpërmjet porteteve.

Ne në TEDxTirana, vendosëm të kemi Arbërin në Tiranë për ta bërë më të prekshme temën e këtij viti por gjithashtu sepse admirojmë këndvështrimin e tij artistik.

8 Shtator (E premte) ora 20:00 – 16 Shtator (E shtunë) ora 23:00.

Destil Hostel Albania, Pranë Liceut

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.