Qitje me hark tek fushat e liqenit

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

LDA Albania ka kënaqësinë t’ju ftojë në kete event per te interesuarit e sportit te Harkut “Score for Charity” të organizuar nga organizata jonë Leadership Development Association Albania ne bashkepunim me Shoqaten Shqiptare te Harkut dhe Agjensine e parqeve dhe rekreacionit Bashkia Tirane me titullin ‘Share & Care for Orphaned Children’.

Gjysem/kampionati rekreativ i harkut do te zhvillohet ne daten 02 Shtator 2017, ne oren 17:00 – 20:00.

Ky event do te pranoje pjesemarrje max ne 8 ekipe nga 5 persona amator per secilin ekip.Por me kryesore per ne eshte bashkimi i shoqerise per nje kauze te njejte ).Te udhehequr nga trajneret e Harkut ku ne krye te ketij organizimit eshte Zv.President i Departamentit te sporteve i LDA Albania dhe Trajner ne nivel boteror #Jurgen Hoxha i Shoqates se Harkut

Objektivi: Ne jemi te vetedijshem per situaten rezidenciale te femijeve qe qendrojne ne qendrat e perkujdesjes shoqerore por edhe atyre qe jetojne ne kushte minimale prane familjeve ne zonat rurale.Organizimi I ketij eventi Sportiv ka per synim tu vije ne ndihme pikerisht kesaj ceshtjeje qe na prek te gjitheve si plage e shoqerise dhe kerkon vemendjen tone.

Qellimi eshte solidariteti me problemet qe hasin femijet jetim dhe ato qe kane nje stad ekonomik minimal nepermjet rehabilitimit dhe ndihmes qe mund te krijohet nga gjenerimi I te ardhurave nepermjet ketij aktiviteti bamiresie.

Harku eshte zhvilluar qe para 3500 viteve ku per her ete pare ka lindur ne Paris France ne kampionatin olimpik ne vitin 1900 per meshkuj.Ne Shqiperi eshte future si discipline olimpike ne vitin 2015.Eshte nje sport me benefite fizike dhe mendore,krijon focus ,fleksibilitetin dhe zhvillimin e vemendjes por dhe sa qetesuese eshte te leshosh nje shigjete

Veprimtaria: Kampionati rekreativ I harkut do te filloje me trajnim te interesuarve dhe personave amator te cilet dogarojne, ku dhe do tu tregohen rregullat e gares dhe ndarja stacionale e ekipeve ne oren 17:00 tek fushat e reja te APR prane Liqenit Artificial Tirane . Krahas te te ardhurave qe do te mblidhen nga shitja e biletave gjithashtu do te vendosen 3 kuti ne te cilat pjesemarresit mund te kontribojne per tu ardhur ne ndihme ketyre femijeve. Keto do te qendrojne te disponueshme per pjesemarresit pergjate gjithe aktivitetit . Ne oren 17:30 starton gara ku do te ndahen ne 2 grupe , ku koha te cilet kane ne dispozicion deri ne perfundim eshte 10 min.Me pas vazhdojne me ekipet sipas ndarjeve deri ne shpalljen e Ekipit fitues.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.