Katër arsye përse duhet ta përtypni mirë ushqimin

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

E kemi dëgjuar shpesh këshillën “përtype mirë ushqimin” dhe paska qenë shumë e vlefshme, ja pse: Përtypja e mirë e aktivizon procesin e tretjes. Përtypja ndihmon në absorbimin e vlerave ushqyese. Pesha… Disa studime kanë treguar që njerëzit të cilët hanë ngadalë, kanë tendenca të hanë më pak sesa ata që hanë shpejt. Nga përtypja e mirë përfitojnë edhe zorrët Kur hani duke nxituar, mundësitë janë që pjesë të mëdha të ushqimit do të mbesin të patretura në zorrë.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.