Hapet ekspozita me vepra me histori të veçanta të 90 artistëve shqiptarë

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Një ekspozitë me 45 piktura dhe 9 skulptura të autorëve shqiptarë nga fondi i Galerisë Kombëtare të Arteve, që kanë një histori të veçantë, do të çelet sot në ambientet e kësaj galerie.

Këto vepra janë punë të mbi 90 artistëve shqiptarë si Vangjush Mio, Abdurrahim Buza, Zef Kolombi, Sadik Kaceli, Angjelin Dodmasej, Zef Shoshi, Guri Madhi, Danish Jukniu, Odise Paskali, Agim Zajmi, Qamil Grezda, Sali Shijaku, Ismail Lulani, Kel Kodheli, Skënder Kamberi, Petro Kokushta, Hasan Nallbani, Agim Faja, Bashkim Ahmeti, Mustafa Arapi, Besim Golemi, Nikolin Ivanaj, etj.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.