Vdes aktori amerikan Martin Landau

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Aktori fitues i çmimeve Oscar, Martin Landau, vdiq në moshën 89 vjeçare.

Landau ishte yll i Hollywoodit i cili fitoi çmimin e madh “Academy Award” në vitin 1994 në filmin Ed Wood.
Vetëm pak kohë më parë, aktori e kishte festuar edhe ditëlindjen e tij të fundit, ndërsa la pas vajzat e tij Susise Landau Finch, Juliet Landau dhe mbesa Aria Isabel Landau Finch 8 vjeçare, gjithashtu ish-gruan Barbara Bain me të cilën janë divorcuar në vitin 1993 pas më shumë se tre dekada martesë.
Karriera e Landau kishte filluar në vitin 1950 me paraqitjet e tij të hershme duke përfshirë edhe rolin e tij tek filmi i famshëm Alfred Hitchcock.
Landau njihet edhe si personazh tek filmi Pinokio i vitit 1996.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.