Prishtina në 77 pamje

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Në Fakultetin Filozofik u hap ekspozita ”Prishtina në 77 pamje”, ku janë prezantuar kryesisht në teknikën bardh e zi, të cilat janë realizuar gjatë 100 viteve të fundit në kryeqytetin e Kosovës.

Kjo ekspozitë është prezantuar nga Labinot Konushevci, kurse vetë autori i kësaj ekëspozite ka shkruar se një shoqëri që e përjetoi ekskomunikimin, ideologjizimin dhe indoktrinimin nga regjimet serbe dhe jugosllave, të cilat ndërtuan gjykimin se historia fillon me ta dhe vetëm sipas modelit të tyre, bartë pasoja afatgjate.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.