Taulant Rruci, koncert recital në Gjakovë

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Violinisti Taulant Rruci do të mbajë një koncert recital më 31 maj duke filluar nga ora 19:00 në Shkollën e Muzikës “Prenk Jakova” në Gjakovë.

Taulant Rruci është në klasën e profesoreshës Sihana Badivuku, Asistent: Visar Kuçi dhe Asistente: Mrika Hoxha gjersa korepetitor Adem Hasani.
Në këtë program janë të përfshirë vepra të kompozitorëve të njohur si: Bach, Paganini, Mozart,.Sarasate dhe Kreisler.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.