Inagurohet pllaka dedikuar Nënë Terezës në Brazil (Video)

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Një vit më parë, me nismën e Ministrit Ditmir Bushati, populli shqiptar i dhuroi Brazilit Shtatoren e Nënë Terezës, si një dhuratë simbolike me rastin e shenjtërimit të saj.

Ceremonia e dorëzimit të veprës së skultporit Thoma Thomai, u mbajt në Katedralen Metropolitane të Rio de Janeiro, në gusht të vitit 2016.

Së fundmi, u zhvillua ceremonia e e inagurimit të Pllakës dedikuar humanitares shqiptare nga Kryepeshkopi Kardinal Orani Joao Tempesta, në një meshë të madhe në qytetin e Rio de Janerio-s.

Shikoni këtë ceremoni në videon e mëposhtme:

Pllakata dhe shtatorja e Nënë Terezës në Brazil

Një vit më parë me nismë të Ministrit Ditmir Bushati, shtatorja e Nënë Terezës mbërriti në #RioDeZhaneiro. Së fundmi, në një meshë madhore drejtuar nga Kryepeshkopi Kardinal #OraniJoãoTempesta u zhvillua ceremonia e inagurimit të Pllakës së dedikuar humanistes shqiptare.

Posted by Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme – Republika e Shqipërisë on Tuesday, December 26, 2017

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Vendos një përgjigje

Ju lutemi të vendosni komentin tuaj !
Ju lutemi të vendosni emrin tuaj