Horoskopi për ditën e sotme, 12 Prill 2018

Dashi
Nëse nuk jeni të sigurt për ndjenjat tuaja, mos hyni në lojë, sepse rrezikoni të krijoni ndonjë situatë të pakëndshme, për të cilën mund të pendoheni. Përpara se t’i futeni kokë e këmbë një ndërmarrjeje, do të ishte mirë të vlerësonit të mirat dhe të këqijat.

Demi
Të shpërblyer nga Venusi në shenjën e juaj që përqafon Hënën, do të përballoni me vendosmëri dhe optimizëm pengesa të mundshme. Nëse keni dyshime në lidhje me një çështje, është e kotë të shqetësoheni. Duhet të vazhdoni më tej.

Binjakët
Është koha e duhur për të ndërtuar me vendosmëri dhe durim bazat për të zhvilluar më tej projektet e ndërmarra. Do të dini të shqyrtoni në mënyrë të prerë dhe me zgjuarsi çështje shumë delikate dhe të rëndësishme që kanë të bëjnë me punën.

Gaforrja
Me Venusin, Marsin dhe Uranin që ju favorizojnë do të rinovoni disa aspekte në fushën e dashurisë, për vendosur më shumë mirëkuptim me parterin. Me Hënën mike do të dini të ëndërroni, por mbajini sytë hapur kur vjen puna për bazën materiale.

Luani
Neptuni jo i favorshëm ju bën të jeni më të ndjeshëm. Bëni kujdes, sepse jeni më të prekshëm ndaj negativitetit të personave që ju rrethojnë. Në dashuri, kijini idetë e qarta dhe dilni drejtë në temë, duke shmangur dyshime dhe ngurrime të kota.

Virgjëresha
Me Saturnin dhe Uranin miq, në punë mund të ndërmerrni një nismë pak të sforcuar, për të shënuar rezultate të mira. Me një qiell pozitiv si i juaji, ndiheni plot me energji, mbylleni atë që ju ka mbetur pezull.

Peshorja
Gjithçka do të shkojë për më mirë, mbi të gjitha nëse kërkoni të veproni, gjithmonë duke u bazuar në kriteret e paanshmërisë dhe respektit për të tjerët. Hëna është dinake dhe sot do të keni si situata pozitive, ashtu edhe tensione.

Akrepi
Me Saturnin që ju mbështet, do të vini në pah nevojën për t’u përmbushur profesionalisht në mënyrë të vazhdueshme dhe të qëndrueshme. Uranin e keni kundra sot. Një pengesë mund t’ju shfaqet para rrugës, por keni mundësi ta kaloni.

Shigjetari
Sot duhet të bëni kujdes me ata që nuk janë duke ju thënë të vërtetën. Nuk mund të bëni më sikur nuk e kuptoni, është koha për sqarime. Do të përfitoni nga një frymëzim nismëtar, që do të mbështetet nga fantazia dhe krijimtaria.

Bricjapi
Për shkak të Uranit dhe Plutonit armiqësor, shmangni të ngrënit dhe të pirët jashtë mase si edhe lodhjen e tepërt. Duhet të llogaritni mirë forcat tuaja. Me Marsin kundra parashikohen disa shqetësime, mund të jeni nën trysni nga angazhime të shumta.

Ujori
Pas ditësh të mbushura me angazhime, po vijnë momente më të qeta. Do të ndiheni në formë, të qetë dhe në dispozicion të personit që ju qëndron në krah. Do të keni mundësinë të kaloni në veprim, duke realizuar edhe gjëra që i konsideronit shumë të vështira.
Peshqit

Me Hënën që i buzëqesh Venusit, ngjarje entuziazmuese dhe sensuale do t’ju stimulojnë jetën sentimentale. Do të dini të përçoni gëzim kudo. Një Uran i shkëlqyer do të vërë në plan të parë mendjemprehtësinë tuaj. Mësoni t’i besoni intuitës suaj.