FOTO/ Margarita Xhepa e Roza Anagnosti teksa recitojnë vargje për heroin Zaho Koka

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Disa fotografi të rralla nga aktivitetet e hershme të dy aktoreve të famshme shqiptare, Roza Anagnosti e Margarita Xhepa, janë publikuar kohët e fundit.

Në këto foto, aktoret shihen teksa po recitojnë disa poezi për partizanin dhe Heroin e Popullit, Zaho Koka, në fshatin Vuno të Himarës.

Zaho Andon Koka lindi në Vuno dhe spikati si një luftëtar i zoti në Luftën Antifashiste Nacional Ҫlirimtare. Ai vdiq në emër të dashurisë, duke marrë plumbat e një autokolone gjermane, pasi qeveria i pushkatoi të dashurën e zemrës, partizanen Ramize Gjebrea.

Fotot marrë nga Tema.net

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Vendos një përgjigje

Ju lutemi të vendosni komentin tuaj !
Ju lutemi të vendosni emrin tuaj