FOTO/ Maqedonia vendos portretin e Skënderbeut në pullën postare

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Me rastin e 550 vjetorit të vdekjes së heroit kombëtar shqiptar, Gjergj Kastriot Skënderbeut, Maqedonia ka vendosur portretin e tij në pullat e saj postare.

Ambasadori shqiptar në Maqedoni, Fatos Reka, e ka bërë publik këtë lajm nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij zyrtare në Twitter.

“Posta e Maqedonisë ka emetuar sot pullën postare për të nderuar 550 vjetorin e vdekjes së heroit kombëtar shqiptar Gjergj Kastrioti Skënderbeu”-, ka shkruar Reka.

Viti 2018 është shpallur viti i Skënderbeut, ku shumë institucione zyrtare në vend kanë vendosur stemën dedikuar tij, përpos festimeve dhe konkurseve të ndryshme që do të zhvillohen në emër të heroit kombëtar.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Vendos një përgjigje

Ju lutemi të vendosni komentin tuaj !
Ju lutemi të vendosni emrin tuaj