FOTO/ Kjo është femra më e bukur në Indi

Himanshi Khurana, është vajza nga India që ka bërë për vete një komb të tërë dhe internetin me bukurinë e saj natyrale.

E lindur më 27 nëntor 1991 në Kiratpur Sahib, Punjab, Himanshi ka studiuar për aviacion, por e la për t’iu kthyer aktrimit, duke u bërë kështu një nga aktoret më të suksesshme të Punjab.

Ajo fitoi edicionin e vitit 2011 të garës së Miss Lidhiana në moshën 17 vjeçare. Megjithatë, famën e vërtetë e mori pas rolit të saj në filmin “Sadda Haq”.

Sry lipstick thodi tedi laggi 😁😁😁

A post shared by Himanshi Khurana (@iamhimanshikhurana) on

Karriera e saj është shpërndarë edhe në tregun muzikor e atë të modelingut, ku është shfaqur për markat e mirënjohura si: Pepsi, Nestle, Kingfisher, Calvin Klein dhe Geetanjali bizhuteri.

😊😊😊 @turquoise_by_rachit ❤❤❤

A post shared by Himanshi Khurana (@iamhimanshikhurana) on

Adhuruesit e saj e konsiderojnë si femrën më të bukur në botë dhe duan ta shohin atë në një rol në filmat Bollywood.

😊😊 Mua @passirajan

A post shared by Himanshi Khurana (@iamhimanshikhurana) on