EUGJEN ONJEGIN

Eugjen Onjegin – Suksesi vazhdon!

Shijoni transmetimin direkt të sezonit 2016/2017 të Metropolitan Opera në New York.

Përshtatja që Tchaikovsky i ka bërë romanit në vargje të përjetshëm të Pushkinit, paraqitet në skenën e MET në prodhimin e Deborah Warner, me pjesëmarrjen e Anna Netrebko dhe Dmitri Hvorostovsky, si e dashuruara Tatiana dhe Onjegini aristokrat. Alexey Dolgov në rolin e Lenski dhe dirigjon Robin Ticciati.

Në 22 prill, ora 19:00, në Cineplexx Albania, TEG (Tirana East Gate)