Erion Veliaj për simbolin e shqiponjës: Ka motive gëzimi, jo konflikti

Edhe kryebashkiaku i Shqipërisë, Erion Veliaj i ka dy fjalë për simbolin e shqiponjës.

Sipas tij ajo ka motive gëzimi dhe jo konflikti, prandaj përdoret nga të gjithë shqiptarët të cilët kanë suksese ndërkombëtare, dhe jo vetëm, shkruan lajmi.net

Erioni e sheh si të gabuar vendimin e Fifas kundrejt Xhakës dhe Shaqirit të cilët e bënë simbolin e shqiponjës pas golave që dhanë kundrejt Serbisë.

Kujtojmë se komisioni Disiplinor i FIFA ka dënuar me nga 10 mijë franga zvicerane Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin dhe me pesë mijë franga Stephan Lichsteiner për festën me shqiponjë në fitoren 2:1 të Zvicrës ndaj Serbisë në Kupën e Botës.

Vendos një përgjigje

Ju lutemi të vendosni komentin tuaj !
Ju lutemi të vendosni emrin tuaj