“Emerge”- Ekspozitë në Destil Hostel

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Brilant Milazimi, Ermir Zhinipotoku, Blertë Hashani, Valdrin Thaçi, Arbnor Karaliti, Petrit Maliqi, Arben Elshani, Dardan Murseli, Alban Januzi, Naim Geci, Pajtim Osmanaj e Yll Krasniqi janë dymbëdhjetë artistët nga Kosova që kanë bashkuar frymëzimet e tyre dhe kanë hapur një ekspozitë kolektive në Destil Hostel që prej datës 2 shkurt.

Të gjithë këta janë studentë të këtij fakulteti, përveç artistit të ardhur nga New York, Pajtim Osmanaj, i cili iu bashkua këtij grupi dhe Yll Krasniqit, që në këtë ekspozitë prezantohet me performancë muzikore.

Në këtë ekspozitë, që do të jetë e hapur për publikun deri më 9 shkurt, të premten, vizitorët do të kenë mundësinë që të shikojnë vepra të ndryshme, duke përfshirë këtu pikturë, skulpturë, video-instalacion e fotografi e muzikë. Ajo është e hapur nga ora 20:00-10:00.

Në këtë ekspozitë secili artist ka sjellë frymën e tij, duke iu përshtatur një koncepti të përgjithshëm.

Ideatori i kësaj ekspozite, që njëkohësisht është edhe student i Fakultetit të Arteve, Valdrin Thaçi, ka treguar se qëllimi i tij edhe Brilant Milazimit, si ideator, ka qenë që me ekspozitën “Emerge” të sjellin diçka më ndryshe se ekspozitat e zakonshme.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.