E mbani mend aktoren tek telenovela “Celeste”? Shiheni se si duket ajo sot!

“Celeste”, një serial argjentinas i vitit 1993, ishte një ndër telenovelat e para që filluan të shfaqeshin në ekranet shqiptare.

Në rolin kryesor të Celestes luante aktorja bionde Andrea Del Boca, e cila shumë shpejt u kthye në një prej personazheve më të dashura në vendin tonë.

Related imageTashmë Andrea është 52 vjeçe dhe pavarësisht se mosha ka bërë të vetën, ajo vazhdon të jetë mjaft e këndshme, duke vijuar karrierën e saj kinematografike në Argjentinë.

Image result for Andrea Del Boca
Andrea Del Boca

Image result for Andrea Del Boca