Drejt parajsës së fshehur

Udhetimi magjike drjet parajses se fshehur na pret ket fundjave e diel me 16 korrik nisemi drejt parajses dhe plazhit ne natyren e bukurit e alpeve Shqipetare.

Lumi i Shales eshte lumi i cili buron rreze Alpeve Shqipetare . Ka nje gjatesi prej 37 km prej burimit ne majen e Radohines e deri ne Drin. Lumi i shales dallohet me ujin e tij te vecante e ngjyre blu e thelle, dhe shkembijte e thepisur duken sikur prekin qiellin. Ne lumin e shales do gjeni bukuri qe eshte veshtire ti shpjegosh me fjale eja edhe ti dhe shijoj keto mrekulli Shqipetare.

Internerari

Nisemi nga Tirana ne 07:00 tek pallati i kongreseve
Ndalese per kafe 20 min.
Mberrijm ne vendin e shumepritur ku gjithcka qe sheh duket si nje enderr ne liqenin e komanit.
Pushojm disa min duke u relaksuar me pamjen perreth e cila eshte nje dashuri me shikim te pare?behemi gati per varken.
gjithcka eshte gati dhe udhetimi mes mrekullive sapo ka nisur
shetitja me varke zgjat rreth 3 ore bashke me kthimin.

Ngjyra e kalter dhe e ftohet e ujit eshte karakteristik e e ketij lumi, shkembijt e thepisur qe e rrethojn, duken sikur prekin qiellin me dore
✅Pasi te kemi mberritur nga lundrimi me varke do pushojm tek Blini Park.kohe e lire per te pushuar , shetitje ne natyren e virgjer
Personat qe kane deshire ju sygjerojm rrobat e banjos per tu freskuar ne ujrat e kristalta te lumit te shales.

Teksa dielli perendo dhe e ndjekim ate tek zhduket mes malesh ne pergaditemi per t’u kthyer ne Tirane.

Kjo guide fantastke mes bukurive Shqipetare kushton vetem 3000 leke: te perfshira ne ket cimim jane

1- Transporti vatje- kthim Guida ,Foto,dhe lundrimi me varke dhe ne kthim nje akullore per freskim.

Cfare duhet te keni me vete ose Kriteret qe te beheni pjese e Eco Albania Adventures:Veshje sportive,Atlete ,Canta shpine,Shishe uji 1 liter, rroba banjo dhe rroba per tu nderruar ,Ushqim me vete ,fruta te thata ,cokollata, dhe me e rendesishmja eshte buzeqeshja juaj dhe energjia pozitive dhe dashuria per natyren.

Niveli i Guides i thjesht qe mund ta bej cdo kush nga ju qe deshiron te shoh dhe te njoh pasurite natyrore te vendit te tij