“Çufo dhe Tipi, një aventurë me verdhushka”

Këtë fundjavë për të gjithë vogëlushët, do të ngjitet në skenën e Teatrit të Kukullave shfaqja “Çufo dhe Tipi, një aventurë me verdhushka”.

Me regji të Erion Kame dhe nga autori Egnis Isaku, në të do të interpretojnë aktorët: Jorida Meta në rolin e derrkucit Ҫuta, Denard Xhillari si arushi Tipi, Shegushe Bebeti si bubi Kaçurrel, pula Pikalore, lops Pullalia, Sokol Myzeqari dhe Ermonela Alikaj si Lepurushka.

Ajo do të shfaqet më datat 31 mars & 1prill, në oraret 10:30 dhe 11:30.