“Boeing Boeing” ngjitet sërish në skenën e Teatrit Kombëtar Eksperimental

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Komedia e suksesshme “Boeing Boeing” vjen sërish për të gjithë fansat e saj dhe personat që nuk kanë patur mundësi ta shikonin më parë, më 28 shkurt, 1, 2, 3 dhe 4 mars në sallën “Moliere” të TKE, në orën 19:00.

Një komedi e bujshme, në venat e së cilës rrjedh gjak si ai i komedive të Shekspirit me incidente të hareshme dhe ngatërrim identitetesh, “Boeing Boeing” paraqet aventurat dashurore të beqarit francez Bernard me stjuardesat e tij bukuroshe.

Tri stjuardesa, më saktë, nga tre vende të ndryshme, secila duke besuar se është e fejuara e Bernardit. Më pare, Bernardi ka ditur t’i xhonglerojë këto gra, falë njohjes të orarit të detajuar të fluturimeve të tyre. Kur situata ndryshon dhe të treja gratë e tij mbërrijnë në apartament në të njëjtën ditë, Bernardi (me ndihmën e shokut të tij të mefshtë Robert) lufton me të gjitha mënyrat, që ato të mos e marrin vesh të vërtetën.

A do të mundet Don Zhuani gënjeshtar ta mbajë në këmbë këtë maskaradë, apo do të ndodhë katastrofa? Si i thonë fjalës: Gjithçka është mirë, kur përfundon mirë.

Boeing Boeing

Komedia e suksesshme "Boeing Boeing" ju pret serisht ne datat 28-1-2-3-4 ora 19:00 ne sallen Moliere.Argetim dhe te qeshura pafund !!!Nxitoni te rezervoni pasi biletat po mbarojne!!0695717746 / 042278158 ose shkruani ne inbox.

Posted by Teatri Kombetar Eksperimental "Kujtim Spahivogli" on 26.02.2018

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Vendos një përgjigje

Ju lutemi të vendosni komentin tuaj !
Ju lutemi të vendosni emrin tuaj