“Boeing Boeing” më 21 – 23 dhjetor në Teatrin e Korçës

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Komedia brilante “Boeing Boeing” ndalon këtë rradhë në “Teatri Korcës” më datat 21, 22 dhe 23 Dhjetor ora 19:00.

Një komedi e bujshme, në venat e së cilës rrjedh gjak si ai i komedive të Shekspirit me incidente të hareshme dhe ngatërrim identitetesh, “Boeing Boeing” paraqet aventurat dashurore të beqarit francez Bernard me stjuardesat e tij bukuroshe.

Tri stjuardesa, më saktë, nga tre vende të ndryshme, secila duke besuar se është e fejuara e Bernardit. Më pare, Bernardi ka ditur t’i xhonglerojë këto gra, falë njohjes të orarit të detajuar të fluturimeve të tyre. Kur situata ndryshon dhe të treja gratë e tij mbërrijnë në apartament në të njëjtën ditë, Bernardi (me ndihmën e shokut të tij të mefshtë Robert) lufton me të gjitha mënyrat, që ato të mos e marrin vesh të vërtetën.

A do të mundet Don Zhuani gënjeshtar ta mbajë në këmbë këtë maskaradë, apo do të ndodhë katastrofa? Si i thonë fjalës: Gjithçka është mirë, kur përfundon mirë.

Trailer:

https://www.facebook.com/1439847529613884/videos/1996415750623723/

Boeing Boeing

Komedia brilante "Boeing Boeing"ndalon ne Teatri Korces me 21,22 dhe 23 Dhjetor ora 19 00.Nxitoni!! Rezervimet kane filluar!!

Posted by Teatri Kombetar Eksperimental "Kujtim Spahivogli" on Sunday, December 17, 2017

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.