Filmi "La La Land" merr 7 çmime në Golden Globes 2017

lala

Filmi “La La Land” ka shënuar rekord në ceremoninë e ndarjes së çmimeve për film në “Golden Globes 2017”. Kurse çmimi për dramën më të mirë ka shkuar për filmin "Moonlight". 

Në këtë garë prestigjioze ku kane qenë të nominuar filma shumë të përfolur, me shtate cmime ka dalë triumfues filmi "La La Land". Në mesin e cmimeve që ka fituar ky film, janë edhe ato për rolin më të mirë ku cmimet kanë shkuar për Ryan Gosling dhe Emma Stone. Foto e marrw nga The Guardian. 

Komente