A mundet një person mos ta dashurojë krijimin e tij? Zbulojeni nëpërmjet këtij dokumentari

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

“Ousmane Saw, Le Soleil en Face” është një dokumentar francez, që do të shfaqet të hënën më 12 mars, në COD (Qendra për Hapje dhe Dialog).

Me regji nga Beatrice Soule, ky dokumentar-film trajton historinë e dashurisë midis një burri dhe skulpturës së tij, midis një burri dhe një gruaje dhe midis një burri e njerëzimit. Regjisorja nxjerr në pah nëpërmjet këtij filmi, katër seritë e skulpturave të Ousmane Saw: Masall, Nouba, Zoulou dhe Peulh.

Filmi do të shfaqet në orën 18:30 dhe pas mbarimit të tij, do të organizohet një diskutim rreth aspekteve filmike, artistike dhe historike të dokumentarit e të punës së artistit të madh bashkëkohor senegalez Ousmane Saw, në prani të specialistëve shqiptarë.

Image result for Ousmane Sow, Le Soleil en Face

Ky dokumentar është në frengjisht dhe do të jepet me titra shqip.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Vendos një përgjigje

Ju lutemi të vendosni komentin tuaj !
Ju lutemi të vendosni emrin tuaj