17 vjet Wikipedia, festohet në Tiranë

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Prej 17 vjetësh tashmë, misioni i Wikipedias që të informojë të gjithë hapësirën publike, ka vazhduar dhe është bërë i mundur falë kontributit të mijëra njerëzve .

Që prej 2001, ajo ka grumbulluar artikuj e të dhëna nga e gjithë bota dhe ka bërë të mundur që informacioni i një enciklopedie të jetë i aksesueshëm kudo, pasi nuk është shumë e lehtë të ngresh me vete një enciklopedi.

 
Të hënën mbasdite, më 15 janar “Open Labs Hackerspace” ju fton të bëheni pjesë e këtij eventi, ku do të editoni informacione, pini kafe dhe çaj me biskota, si edhe do të ketë një diskutim për kulturën e hapur. Ora 17:00 – 20:00.

Open Labs Hackerspace është një organizatë jofitimprurëse, e cila ka si qëllim kryesor promovimin e inovacioneve kryesore në vend. Ajo ndodhet tek Rruga “Pjetër Budi”, Tiranë.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Vendos një përgjigje

Ju lutemi të vendosni komentin tuaj !
Ju lutemi të vendosni emrin tuaj