Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dritëro Agolli: Thëniet më të bukura të dashurisë nga poeti i...

Poeti dhe shkrimtari i madh shqiptar Dritëro Agolli, ka lënë pas shumë vargje, të cilat flasin për dashurinë e atdheun. Agolli përmes poezive të...

Legjenda 700 vjeçare vërtetohet nga shkencëtarët, ja se çfarë thotë ajo

Historia tregon se në dimrin e vitit 1224, St Francis i Assisi po udhëtonte nëpër Francë, kur ai pati një parandjenjë se murgjit në...

VIDEO/ Një këngë për fëmijët e luftës në Kosovë që solidarizoi...

Grupi i famshëm amerikan Kelly Family krijoi në vitin 1999 këngën e bujshme “Children of Kosovo”, që shërbeu si një himn shpëtimi për të...

Sonte ka spektakël në qiell: Eklipsi i pjesshëm diellor do të...

Pasditen e sotme njerëzit që ndodhen në zonën e Amerikës së Jugut, duke përfshirë vendet si Kili, Argjentinë, Brazil dhe Uruguai, do të kenë...

Statistikë: Numri i beqarëve në Kosovë ka arritur shifra marramendëse

Kompania HALLAKATE, e cila është e specializuar në nxjerrjen e statistikave nga rrjetet sociale, kësaj rradhe ka nxjerrë disa të dhëna interesante mbi përdoruesit...

Revista gjermane: “Riviera shqiptare, një hirushe”

Afër ose larg, të njohura apo jo, Shqipëria është një nga 10 destinacionet turistike që mund të shihen si të arsyeshme për t’u eksploruar...

Kur kuvendi demokratik i Shqipërisë donte të ndryshonte shqiponjën e flamurit

Aurel Plasari ka postuar një shkrim në profilin e tij në Facebook lidhur me shqiponjën në flamurin tonë kombëtar. Sipas tij, klasa politike e viteve ’90...

Jeni mërzitur nga pamja e re e Snapchat? Ja se si mund të riktheni...

Snapchat sapo lançoi përditësimin e ri që ndryshoi rrënjësisht pamjen se si dukej ky aplikacion dhe shumë prej përdoruesve të tij nuk kanë ngelur...

Prindër, kujdes! Këto shprehje që ju përdorni gjithmonë e dëmtojnë fëmijën tuaj

“Ku kupton ky mi? Ky është i vogël” “Ku di ky”. Këto shprehje zhvleftësuese të të rriturve dhe sidomos e prindërve, janë refreni që...

Louis Dupré, piktori që takoi Ali Pashanë e shqiptarët e 1800-ës në penelin francez

Louis Dupré, kishte kaluar disa vite si nxënës në atelierin parisian të skulptorit dhe piktorit Jacques-Louis David, autor i mjaft veprave mbi Napoleonin dhe...

Harrojini këngët, aplikacioni i ri Shazam mund të identifikojë edhe njerëzit

  Nëse më parë shazamin e përdornim për njohjen e këngëve, sot ai do të përdoret dhe për identifikimin e njerëzve. Kjo është risa që...

Facebook “mërzit” përdoruesit me përditësimin e tij të ri

Besoj të gjithë e kanë nga një shokë në Facebook që e tepron me fotot e videot që hedh… Epo tani, përgatituni që të...
Tirane
fog
9 ° C
9 °
9 °
93%
1.4kmh
20%
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
7 °
Mar
12 °
Mër
13 °

Video e Javes

Filter
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes